Szkoła Podstawowa nr 4 w Kaliszu

Wspólnie z P.U.K. S.A. odmieniliśmy rabaty przed Szkołą Podstawową nr 4 w Kaliszu, a wszystko po to, by jubileusz obchodzony był w pięknym otoczeniu.
Nie było to łatwe zadanie. Tworząc projekt zależało nam, by zachować jak najwięcej istniejących roślin, unowocześnić rabaty, nadać im lekkości i koloru, dbając przy tym, by nasadzenia były atrakcyjne o każdej porze roku.
Rewitalizacja miejsc wielokrotnie przerabianych ma wpisane różne niespodzianki, z którymi trzeba się zmierzyć. Naszym zadaniem było wykonanie cięć pielęgnacyjnych istniejących roślin, zdjęcie darni i wyrównanie terenu (nie uszkadzając rosnących tam roślin) oraz nasadzenie nowych roślin.

Podczas prac ziemnych okazało się, że w wielu miejscach rozłożone są płyty betonowe – pozostałości po dawnych chodnikach. Zostały one usunięte lub (tam, gdzie usunięcie spowodowałoby uszkodzenie elementów architektury lub roślin) sprytnie zasłonięte nowymi nasadzeniami.

Na rabatach posadziliśmy juki i żurawki, które swoimi kolorowymi liśćmi przełamały panującą zieleń. Dzięki kwitnącym w okresie letnim liliowcom i floksom rabata nie będzie nudna. Hortensje bukietowe zdobić będą swoimi okazałymi kwiatami w sezonie letnio-jesiennym, a także zimowym. Nowoczesności i lekkości dodały nasadzenia miskantów i rozplenic. Wyściółkowanie gleby korą nie tylko ograniczy wzrost chwastów, ale także ograniczy parowanie wody, dostarczy składników pokarmowych i przede wszystkim zadba o względy wizualne.

Projekty i realizacje

Napisz do nas